Siirry sisältöön

Jalasjärven yläasteen henkilökunta

Rehtori

Järvinen Sirkku
rehtori
sirkku.jarvinen@kurikka.fi
040 573 7827

Koulusihteeri

  • Mäkilampi Maire, 0400 236 297

Opettajainhuone

  • 050 518 8839

Opinto-ohjaajat

  • Aarnio Mika, 044 550 1941
  • Mäkynen Arja, 044 550 2820

Apulaisjohtajat

  • Kattelus Marko, 050 518 8839
  • Saarela Sami, 044 723 1025
  • Aarnio Mika, 044 550 1941

Kouluterveydenhoitaja

  • Ala-Karvia Marja-Leena, 040 762 9056

Koulukuraattori

  • Nisonen Ville, 044 550 1939

Koulupsykologi

  • 044 790 2440

Psykososiaalinen ohjaaja

  • Kohtamäki Kati, 044 550 2622

Kiinteistönhoito

  • Saarinen Tapani, 044 735 5436
  • Talja Jari-Pekka, 044 735 5499

Keittiö

  • Koivukoski Aila, 044 550 2640

Opettajat

  • Aarnio Mika, opo, ap.johtaja
  • Ahokas-Heikkilä Tarja, uskonto, yhteiskuntaoppi, historia, yrittäjyys, tukioppilastoiminnan ohjaaja, lo 8D
  • Liikala Pia, kotitalous, terveystieto, lo 7A
  • Haapala Jari, matematiikka, fysiikka, kemia
  • Haapala Minna, laaja-alainen erityisopettaja, englanti, ruotsi, oppilaskunnan ohjaaja
  • Hakomäki Hannele, tekstiilityö, kuvataide, englanti, lo 7B
  • Hautamäki-Haapala Janika, englanti, ruotsi
  • Hell Kati, maantiede, biologia
  • Honkilahti Jaana, saksa
  • Hämäläinen Kristiina, äidinkieli
  • Järvinen Sirkku, rehtori, opo
  • Kallio Satu, erityisopetus, kiva-tiimi, lo 7C
  • Kalliosaari Elina, englanti, ruotsi, lo 9E
  • Kattelus Marko, historia, uskonto, yhteiskuntaoppi, ap.johtaja, kiva-tiimi, lo 7E
  • Koivula Juhani, poikien liikunta, terveystieto
  • Kurjenluoma Maria, biologia, maantiede, lo 9D
  • Lehtola Vuokko, matematiikka, fysiikka, kemia, lo 9B
  • Leinonen Jukka, erityisluokanopettaja, lo 9C
  • Leppänen Terhi, erityisluokanopettaja , oppilaskunnan ohjaaja, lo 8C
  • Levelä Eija, laaja-alainen erityisopettaja
  • Mäki-Saarela Elina, kotitalous
  • Mäkynen Arja, opo
  • Neva Sari, tyttöjen liikunta, terveystieto
  • Panu Esa, käsityöt, lo 8A
  • Ranta-Kuivila Reetta, fysiikka, kemia, matematiikka, lo 7D
  • Rautanen Raine, musiikki, lo 9A
  • Rinta-Paavola Soile, äidinkieli, lo 8B
  • Risku-Korpela Liisa, englanti, ruotsi, ranska, tukioppilastoiminnan ohjaaja, lo 8E
  • Saarela Sami, matematiikka, tietotekniikka, fysiikka, kemia, ap.johtaja
  • Saunamäki Anne, fysiikka, kemia, matematiikka
  • Vienola Arto,erityisluokanopettaja Valokki

Koulunkäynninohjaajat

  • Ahtola Aune
  • Kurki Leena
  • Mäkinen Päivi
  • Sillanpää Johanna