Siirry sisältöön

Opiskelijan tueksi

Terveydenhoito

Uusitalo Katariina
Terveydenhoitaja / JIK ky
katariina.uusitalo@jikky.fi
050 359 1046
Tavattavissa Kurikan yhteiskoululla
Kivipelto Tiina
Terveydenhoitaja / JIK ky
tiina.kivipelto@jikky.fi
040 718 0678
Tavattavissa kiireellisissä tapauksissa tai äkillisissä sairastumisissa, työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä.
Peltomaa Sari
Psykiatrinen sairaanhoitaja
sari.peltomaa@jikky.fi
044 790 2336
Työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä, Opiskelijoiden yhteydenotot Wilmalla tai puhelimella

Tarvittaessa 18-vuotta täyttäneille apua löytyy myös terveyskeskuksen mielenterveysyksiköstä psykiatriselta sairaanhoitajalta puh. 044 790 2324 tai 044 452 5540 arkisin klo 12-13.


Tukipalvelut

Stenius Heli
opinto-ohjaaja, erityisopettaja
heli.stenius@kurikka.fi
044 786 7182
Työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä
Riihimäki Mira
Lukion hyvinvointitoimija / Liikuntatoimi
mira.riihimaki@kurikka.fi
044 735 5429
Tavattavissa arkisin sopimuksen mukaan
Vähämäki Heidi
Koulukuraattori
heidi.vahamaki@kurikka.fi
040 487 9100
Kurikan lukio (työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä)

Huolto

Pulkkinen Janne
Vahtimestari / SEDU
janne.pulkkinen@sedu.fi
040 680 7552
Niemi Petri
Kiinteistönhoitaja / SEDU
petri.niemi@sedu.fi
040 8680872
Ojaniemi Tanja
ruokapalveluesimies
kampuskeittio@kurikka.fi / tanja.ojaniemi@kurikka.fi
044 550 2891
Huovintie 1, 61300 Kurikka
Tuomisto Taina
Siivous / Kurikan kampus
044 0516412
Varin Merja
palveluesimies
merja.varin@kurikka.fi
040 564 4870

Opiskelijakunnan hallitus

Ohjaava opettaja Essi Pönni

Toivonen Merilii, pj.

Mäenpää Laura, vpj.

Yli-Viitala Niilo, mainosvastaava/kuulutus

Kriikkula  Pihla, SLL-vastaava

Tamsi Milja, viestintävastaava

Lähdesmäki Laura, sihteeri

Peltomaa Iiro, tapahtumavastaava

Mäki-Jyllilä Frans, rahastonhoitaja

Rajamäki Saara, jokapaikanhöylä

Luottamusopiskelijat 2022-2023

1A                        Arsi Ala-Mieto Mijares, Hanna Saarela

1B                        Bruno Vuori, Sasu Saarinen

2A                        Isabella Viitala

2B                        Otto Haataja

3A                        Viivi Vuorinen

3B                        Viivi Wieczorek


Yhteystiedot

Kurikan lukio
Huovintie 1
61300 Kurikka

Kurikan lukio sijaitsee Kurikan Kampuksella, Koulutuskeskus Sedun kanssa samoissa tiloissa.