Siirry sisältöön

Opiskelijan tueksi

Terveydenhoito

  • Terveydenhoitaja
    Uusitalo Katariina on tavattavissa Kurikan yhteiskoululla
    050 359 1046   katariina.uusitalo@jikky.fi 
  • Terveydenhoitaja
    Kivipelto Tiina on tavattavissa kiireellisissä tapauksissa tai äkillisissä sairastumisissa, työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä
    040 7180678   tiina.kivipelto@jikky.fi
  • Koulupsykologi
    Marika Koskimäki on Kurikan Kampuksen koulupsykologi, työhuone on Kampuksen Hyvinvointikäytävällä 044 790 2539 marika.koskimaki@jikky.fi
  • Psykiatrinen sairaanhoitaja
    Minna Hämäläinen on tavattavissa Kurikan yhteiskoululla. Ajanvaraus kannattaa tehdä Wilmaviestillä. 044 4525 601
  • Psykososiaalinen ohjaaja
    Panu Räisänen on tavattavissa Kurikan yhteiskoululla. Ajanvaraus kannattaa tehdä Wilmaviestillä. 050 5151 216
  • Tarvittaessa käytettävissä on perhekeskuksen psykoterapeutti
    Markku Siltala puh. 044 790 2341 tai markku.siltala@jikky.fi
    18-vuotta täyttäneille apua löytyy myös terveyskeskuksen mielenterveysyksiköstä psykiatriselta sairaanhoitajalta puh. 044 790 2324 tai 044 452 5540
    arkisin klo 12-13.
    Näihin tahoihin voitte olla myös itse suoraan yhteydessä.

Tukipalvelut

  • Kuraattori
    Laitila Jukka, työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä
    040 487 9100   jukka.laitila@kurikka.fi
  • Opinto-ohjaaja ja erityisopettaja
    Stenius Heli, työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä
    044 786 7182   heli.stenius@kurikka.fi
  • Hyvinvointivalmentaja
    Maija Keto, tavattavissa arkisin sopimuksen mukaan
    044 3231 538, maija.keto@kurikka.fi

Huolto

Opiskelijakunnan hallitus

  • Isoaho Fiia, puheenjohtaja
  • Wieczorek Benjamin, varapuheenjohtaja
  • Köykkä Riia, sihteeri
  • Podlesna Magdalena, rahastonhoitaja
  • Kantoniemi Ira, mainosvastaava
  • Peltonen Sofia, tapahtumavastaava
  • Silander Sampsa, kuulutusvastaava
  • Kosunen Topi, somevastaava
  • Karjalainen Riku, SLL-vastaava
  • Risku Veikka, patterivastaava ym.

    Ohjaava opettaja Aleksi Hurskainen

Yhteystiedot

Kurikan lukio
Huovintie 1
61300 Kurikka

Kurikan lukio sijaitsee Kurikan Kampuksella yhdessä Koulutuskeskus Sedun kanssa samoissa tiloissa.