Siirry sisältöön

Opiskelijan tueksi

Terveydenhoito

Uusitalo Katariina
Terveydenhoitaja / JIK ky
katariina.uusitalo@jikky.fi
050 359 1046
Tavattavissa Kurikan yhteiskoululla
Koskimäki Marika
Kurikan Kampuksen koulupsykologi / JIK ky
marika.koskimaki@jikky.fi
044 756 2865
Työhuone on Kampuksen Hyvinvointikäytävällä. Tavattavissa tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 8.00-16.00.
Kivipelto Tiina
Terveydenhoitaja / JIK ky
tiina.kivipelto@jikky.fi
040 718 0678
Tavattavissa kiireellisissä tapauksissa tai äkillisissä sairastumisissa, työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä.
Hakala Henna
Psykiatrinen sairaanhoitaja
henna.hakala@jikky.fi
040 628 7600
Tavattavissa Kurikan yhteiskoululla

Tarvittaessa 18-vuotta täyttäneille apua löytyy myös terveyskeskuksen mielenterveysyksiköstä psykiatriselta sairaanhoitajalta puh. 044 790 2324 tai 044 452 5540 arkisin klo 12-13.


Tukipalvelut

Laitila Jukka
koulukuraattori
jukka.laitila@kurikka.fi
040 487 9100
Työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä
Stenius Heli
opinto-ohjaaja, erityisopettaja
heli.stenius@kurikka.fi
044 786 7182
Työhuone Kampuksen Hyvinvointikäytävällä
Mira Riihimäki
Hankekoordinaattori, Liikkuva opiskelu -hanke
mira.riihimaki@kurikka.fi
044 735 5429
Tavattavissa arkisin sopimuksen mukaan

Huolto

Pulkkinen Janne
Vahtimestari / SEDU
janne.pulkkinen@sedu.fi
040 680 7552
Koski Johannes
Kiinteistönhoitaja / SEDU
johannes.koski@sedu.fi
040 8680872
Ojaniemi Tanja
ruokapalveluesimies
kampuskeittio@kurikka.fi / tanja.ojaniemi@kurikka.fi
044 550 2891
Huovintie 1, 61300 Kurikka
Tuomisto Taina
Siivous / Kurikan kampus
044 0516412
Varin Merja
palveluesimies
merja.varin@kurikka.fi
040 564 4870

Opiskelijakunnan hallitus

  • Podlesna Magdalena, puheenjohtaja
  • Toivonen Merilii, varapuheenjohtaja
  • Mäenpää Laura, sihteeri
  • Mäki-Jyllilä Frans, rahastonhoitaja
  • Kantoniemi Ira, mainosvastaava/ kuulutus
  • Ojajärvi Jussi, tapahtumavastaava
  • Tamsi Milja, somevastaava
  • Kriikkula Pihla, SLL-vastaava
  • Yli-Viitala Niilo, liikuntavastaava
  • Wieczorek Viivi, liikuntavastaava

    Ohjaava opettaja Aleksi Hurskainen

Yhteystiedot

Kurikan lukio
Huovintie 1
61300 Kurikka

Kurikan lukio sijaitsee Kurikan Kampuksella yhdessä Koulutuskeskus Sedun kanssa samoissa tiloissa.