Siirry sisältöön

Yhteystiedot

Jalasjärven lukio
Kauppilantie 1, 61600 Jalasjärvi

Jalasjärven lukio
jjlukio@kurikka.fi
Opettajainhuone: 050 518 9338
Kauppilantie 1, 61600 Jalasjärvi
Mäkynen Hannu
Rehtori
hannu.makynen@kurikka.fi
044 550 3110
Lähdesmäki Hannele
toimistosihteeri
hannele.lahdesmaki@kurikka.fi
040 560 2480
Haikola Marjo
Vararehtori
marjo.haikola@kurikka.fi
050 525 1630

Opettajat

  • Arohonka Helena, matematiikka, kemia, ro 1A
  • Haikola Marjo, äidinkieli ja kirjallisuus, ro 1B
  • Heikkilä Hanna, englanti, saksa
  • Hell Kati, biologia, maantiede, ro 3A
  • Honkilahti Jaana, ruotsi, saksa
  • Koivula Juhani, liikunta
  • Mäkynen Arja, opinto-ohjaus
  • Mäkynen Hannu, rehtori, liikunta, terveystieto, ro 4
  • Neva Sari, liikunta, terveystieto
  • Rautanen Raine, musiikki
  • Saarela Sami, tietotekniikka
  • Salenius-Riipinen Anne, kuvataide vs. 6.8.2019-30.5.2020
  • Tahvanainen Jaana, uskonto, psykologia, filosofia, ro 2A
  • Tuominen Soile, historia, yhteiskuntaoppi, oppilaskunnan ohjaava opettaja, ro 3B
  • Vesavuori Outi, kuvataide vv. 6.8.2019-30.5.2020
  • Vuolle Hannu, matematiikka, fysiikka, ro 2B

Sähköposti henkilökunnalle: etunimi.sukunimi@kurikka.fi

Kouluterveydenhoitajat

Ala-Karvia Marja-Leena
Kouluterveydenhoitaja
marja-leena.ala-karvia@jikky.fi
040 762 9056
Valtonen Saija
Kouluterveydenhoitaja
saija.valtonen@jikky.fi
040 762 9056

Koulupsykologi ja kuraattori

Linda Toppari
Koulupsykologi
linda.toppari@jikky.fi
044 790 2440
Kallio Henna
koulukuraattori
henna.kallio@kurikka.fi
044 550 1939

Kiinteistönhoitajat

Saarinen Tapani
Kiinteistönhoitaja
tapani.saarinen@kurikka.fi
044 735 5436
Talja Jari-Pekka
Kiinteistönhoitaja
jari-pekka.talja@kurikka.fi
044 735 5499

Ruokapalveluesimies

Koivukoski Aila
Ruokapalveluesimies
aila.koivukoski@kurikka.fi
044 550 2640

Jalasjärven lukiosta yleisesti

“Monipuolista ja virikkeellistä koulutuspalvelua, joka tukee kehittymistä osaavaksi nuoreksi.”

Lukio on osa Jalasjärven koulukeskusta, joka sijaitsee valtatie 3:n varrella. Opiskelijoita on yhteensä 119. Ohjausryhmiä on kaikkiaan 6. Jalasjärven lukio on luokaton lukio. Luokattomuuden perusajatus on opiskelun joustavuus.