Siirry sisältöön

Yhteystiedot

Jalasjärven lukio
Kauppilantie 1, 61600 Jalasjärvi

Jalasjärven lukio
jjlukio@kurikka.fi
Opettajainhuone: 050 518 9338
Kauppilantie 1, 61600 Jalasjärvi
Mäkynen Hannu
Rehtori
hannu.makynen@kurikka.fi
044 550 3110
Lähdesmäki Hannele
toimistosihteeri
hannele.lahdesmaki@kurikka.fi
040 560 2480
Haikola Marjo
Vararehtori
marjo.haikola@kurikka.fi
050 525 1630
Mäkynen Arja
Opinto-ohjaaja
arja.makynen@kurikka.fi
044 550 2820
Jalasjärven lukio

Toimistosihteeri lukiolla maanantaisin ja keskiviikkoisin aamupäivällä kello 12 saakka, tiistaisin ja torstaisin iltapäivällä kello 12 lähtien sekä perjantaina koko päivän

Opettajat

  • Arohonka Helena, matematiikka, kemia
  • Haikola Marjo, äidinkieli ja kirjallisuus
  • Heikkilä Hanna, englanti, saksa, ro 3A
  • Hell Kati, biologia, maantiede, ro 2A
  • Honkilahti Jaana, ruotsi, saksa, ro 3B
  • Koivula Juhani, liikunta, sijaisena Mikael Rahkola
  • Mäkynen Arja, opinto-ohjaus
  • Mäkynen Hannu, rehtori, liikunta, terveystieto, opiskelijakunnan ohjaava opettaja
  • Neva Sari, liikunta, terveystieto
  • Rautanen Raine, musiikki, sijaisena Antti Purola
  • Saarela Sami, tietotekniikka, vv. 14.8.-15.12.2022
  • Tahvanainen Jaana, uskonto, psykologia ja filosofia, ro 1A
  • Tuominen Soile, historia, yhteiskuntaoppi, filosofia, ro 2B
  • Vesavuori Outi, kuvataide
  • Vuolle Hannu, matematiikka ja fysiikka, ro 1B

Sähköposti henkilökunnalle: etunimi.sukunimi@kurikka.fi

Kouluterveydenhoitaja

Hietanen Kati
Kouluterveydenhoitaja
kati.hietanen@jikky.fi
040 762 9056

Koulupsykologi, kuraattori ja psykososiaalinen ohjaaja

Kohtamäki Kati
Koulukuraattori
kati.kohtamaki@kurikka.fi
040 358 9587
Jalasjärven lukio, Jalasjärven yläaste ja Kurikan yhteiskoulu
Vainionpää Virpi
Psykososiaalinen ohjaaja
virpi.vainionpaa@jikky.fi
044 550 2622

Kiinteistönhoitajat

Koivula Ville
Kiinteistönhoitaja
ville.koivula@kurikka.fi
044 735 5436
Talja Jari-Pekka
Kiinteistönhoitaja
jari-pekka.talja@kurikka.fi
044 735 5499

Puhtauspalvelu- ja ruokapalveluesimies

Holkko Tiina
Puhtauspalveluesimies
tiina.holkko@kurikka.fi
044 735 5487
Koivukoski Aila
Ruokapalveluesimies
aila.koivukoski@kurikka.fi
044 550 2640

Laitoshuoltaja
Ritva Rinta-Piirto

Jalasjärven lukiosta yleisesti

”Monipuolista ja virikkeellistä koulutuspalvelua, joka tukee kehittymistä osaavaksi nuoreksi.”

Lukio on osa Jalasjärven koulukeskusta, joka sijaitsee valtatie 3:n varrella. Opiskelijoita on yhteensä n. 100. Ohjausryhmiä on kaikkiaan 5. Jalasjärven lukio on luokaton lukio. Luokattomuuden perusajatus on opiskelun joustavuus.