Siirry sisältöön

Kiinteistönhoito

Tilapalvelut

Tilapalvelun tehtävänä on rakentaa, rakennuttaa, ylläpitää ja kunnostaa kaupungin toimintojen tarvitsemat kiinteistöt.

Kiinteistönhoito

Kiinteistönhoitajat hoitavat kiinteistönsä työpäivinä klo. 7:00- 16:00. Kiinteistöjen päivystys työajan ulkopuolella hoitaa kiertävä päivystäjä. Päivystys alkaa klo 16.00 ja loppuu työpäivinä klo 7.00 jatkuen yli viikonlopun.

Korjaus ja kunnossapito

Tilapalvelu hoitaa ja kunnostaa kiinteistöjä niin, että niiden arvo ja käyttökelpoisuus kyseessä olevaa käyttöön säilyy ja kehittyy. Kiinteistöjen saneerauksia tehdään pääosin omana työnä sekä lisäksi käytetään eri alojen urakointipalveluja. Saneeraustarpeet tulevat eri hallintokunnilta. Korjaustarpeet kartoitetaan käyttäjän sekä katselmuksien että energiaseurannan tulosten mukaan. Investoinnit toteutetaan kaupungin kohteissa omana työnä tai tapauskohtaisen harkinnan mukaan urakointipalveluina.

Kiinteistönhoitajat ja heidän vastuualueet

Alla löydät listattuna kaupungin kiinteistönhoitajat. Nimeä klikkaamalla aukeaa kunkin kiinteistönhoitajan vastuualueet.

Kurikka

Haapamäki Arto
Kiinteistönhoitaja
arto.haapamaki@kurikka.fi
044 702 2485
Koskela Raimo
Kiinteistönhoitaja
raimo.koskela@kurikka.fi
050 595 0573
Luoma Jari
Kiinteistönhoitaja
jari.luoma@kurikka.fi
050 595 0574
Mettälä Pauli
Kiinteistönhoitaja
pauli.mettala@kurikka.fi
050 595 0570
Pihlajamäki Marko
Kiinteistönhoitaja
marko.pihlajamaki@kurikka.fi
050 595 0568
Mäki-Paavola Jouko
Kiinteistönhoitaja
jouko.maki-paavola@kurikka.fi
050 595 0572
Uusi-Kakkuri Pentti
Kiinteistönhoitaja
pentti.uusi-kakkuri@kurikka.fi
050 595 0569

Jalasjärvi

Latvala Martti
Kiinteistönhoitaja
martti.latvala@kurikka.fi
044 724 8041
Loukkola Harri
Kiiinteistönhoitaja
harri.loukkola@kurikka.fi
0400 664 356
Niemistö Kim
Kiinteistönhoitaja
kim.niemisto@kurikka.fi
044 723 4667
Saarinen Tapani
Kiinteistönhoitaja
tapani.saarinen@kurikka.fi
044 735 5436
Talja Jari-Pekka
Kiinteistönhoitaja
jari-pekka.talja@kurikka.fi
044 735 5499
Oja-Nisula Jarmo
Kiinteistönhoitaja
jarmo.oja-nisula@kurikka.fi
0400 664 355

Jurva

Pietilä Kari
Kiinteistönhoitaja
kari.pietila@kurikka.fi
040 765 2962
Varin Seppo
Kiinteistönhoitaja
seppo.varin@kurikka.fi
040 765 2963