Siirry sisältöön

Kaupungin johto

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajan ja varapuheenjohtajien yhteystiedot:

Kandolin Olavi
kaupunginhallituksen puheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu, Pohjanmaan poliisilaitoksen neuvottelukunnan jäsen
olavi.kandolin@kurikka.fi

Kaupunginhallituksen puheenjohtajan ja varapuheenjohtajien yhteystiedot:

Salonen Harri
kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu, sosiaalipalveluiden jaoston puheenjohtaja
harri.salonen@kurikka.fi
Parkkamäki Margit
kaupunginvaltuutettu, elinvoimalautakunnan jäsen, valtuuston vaalilautakunnan jäsen
margit.parkkamaki@kurikka.fi

Kaupungin johtoryhmän yhteystiedot:

Pusa Anna-Kaisa
kaupunginjohtaja
anna-kaisa.pusa@kurikka.fi
044 020 9000
Laurintie 21, 61300 Kurikka
Luukko Juha
apulaiskaupunginjohtaja
juha.luukko@kurikka.fi
044 550 2639
Ala-Renko Laura
talousjohtaja
laura.ala-renko@kurikka.fi
044 746 0012
Kirkkotie 4, 61600 Jalasjärvi
Hernesmaa Päivi
sivistysjohtaja
paivi.hernesmaa@kurikka.fi
050 303 2540
Laurintie 21, 61300 Kurikka
Akkanen Jari
tekninen johtaja
jari.akkanen@kurikka.fi
044 700 3945
Parkkonen Maria
Tiedottaja
maria.parkkonen@kurikka.fi
044 726 5555
Rantanen Elise
henkilöstöpäällikkö
elise.rantanen@kurikka.fi
040 536 8042
Lammassaari Petri
hallintojohtaja
petri.lammassaari@kurikka.fi
050 412 0597