Siirry sisältöön

Kaupungin johto

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajan ja varapuheenjohtajien yhteystiedot:

Koskela Anna-Maija
kaupunginvaltuuston puheenjohtaja
anna-maija.koskela@kurikka.fi
0400 925 400
Ala-Käkelä Liisa
Kaupunginvaltuuston 1. varapuheenjohtaja, elinvoimalautakunnan jäsen
liisa.ala-kakela@kurikka.fi
Kandolin Olavi
Kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja
olavi.kandolin@kurikka.fi

Kaupunginhallituksen puheenjohtajan ja varapuheenjohtajien yhteystiedot:

Ala-Nisula Rami
kaupunginhallituksen puheenjohtaja
rami.ala-nisula@kurikka.fi
044 731 2806
Salonen Harri
kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, tilaajalautakunnan khall edustaja
harri.salonen@kurikka.fi
Parkkamäki Margit
kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja, sivistyslautakunnan khall edustaja, maaseutulautakunnan khall edustaja,
margit.parkkamaki@kurikka.fi

Kaupungin johtoryhmän yhteystiedot:

Pusa Anna-Kaisa
kaupunginjohtaja
anna-kaisa.pusa@kurikka.fi
044 020 9000
Laurintie 21, 61300 Kurikka
Luukko Juha
apulaiskaupunginjohtaja
juha.luukko@kurikka.fi
044 550 2639
Kankaanpää Simo
hallintojohtaja
simo.kankaanpaa@kurikka.fi
044 550 2977
Kätevä Marjukka
vs. talousjohtaja
marjukka.kateva@kurikka.fi
044 550 2573
Hernesmaa Päivi
sivistysjohtaja
paivi.hernesmaa@kurikka.fi
050 303 2540
Laurintie 21, 61300 Kurikka
Akkanen Jari
tekninen johtaja
jari.akkanen@kurikka.fi
044 700 3945
Parkkonen Maria
Tiedottaja. Poissa 11/2020 saakka. Sijaisena Emilia Nivukoski
Rantanen Elise
henkilöstöpäällikkö
elise.rantanen@kurikka.fi
040 536 8042