Siirry sisältöön

Jalasjärven yläasteen henkilökunta

Rehtori

Järvinen Sirkku
rehtori
sirkku.jarvinen@kurikka.fi
040 573 7827

Koulusihteeri

  • Mäkilampi Maire, 0400 236 297

Opettajainhuone

  • (06) 451 3573

Opinto-ohjaajat

  • Aarnio Mika, 044 550 1941
  • Arja Mäkynen / syyslukuk. Petra Roiha, 044 550 2820

Apulaisjohtajat

  • Aarnio Mika, 044 550 1941
  • Sami Saarela, 044 723 1025
  • Marko Kattelus, (06) 451 3573

Kouluterveydenhoitaja

  • Ala-Karvia Marja-Leena, 040 762 9056

Koulukuraattori

  • 044 550 1939

Koulupsykologi

  • Toppari Linda, 044 790 2440

Kiinteistönhoito

  • Saarinen Tapani, 044 735 5436
  • Talja Jari-Pekka, 044 735 5499

Keittiö

  • Aila Koivukoski, 044 550 2640

Opettajat

  • Aarnio Mika, opo, ap.johtaja
  • Ahokas-Heikkilä Tarja, uskonto, yhteiskuntaoppi, historia, yrittäjyys, lo 9B
  • Ala-Kasari Hanna, kotitalous, terveystieto
  • Haapala Jari, matematiikka, fysiikka, kemia, lo 8E
  • Hakomäki Hannele, tekstiilityö, kuvataide, englanti
  • Harju Terhi, englanti, ruotsi, lo 7E
  • Hautamäki-Haapala Janika, englanti, ruotsi, lo 9D
  • Heiska Maria, fysiikka, kemia, matematiikka
  • Hell Kati, maantiede, biologia
  • Hämäläinen Kristiina, äidinkieli, lo 7B
  • Järvinen Sirkku, rehtori, opo
  • Kattelus Marko, historia, uskonto, ap.johtaja, lo 9C
  • Koivula Juhani, poikien liikunta, terveystieto, lo 8B
  • Kurjenluoma Maria, biologia, maantiede, lo 7D
  • Lehtola Vuokko, matematiikka, fysiikka, kemia
  • Leinonen Jukka, erityisluokanopettaja, lo 7C ja 9A
  • Leppänen Terhi, erityisluokanopettaja, lo 8A
  • Levelä Eija, laaja-alainen erityisopettaja
  • Mäki Vuokko, erityisluokanopettaja, Valokki
  • Mäki-Saarela Elina, kotitalous, lo 8D
  • Mäkynen Arja, opo (kevätlukuk.)
  • Neva Sari, tyttöjen liikunta, terveystieto
  • Nyrhilä Susanna, äidinkieli
  • Panu Esa, tekninen työ, yrittäjyys
  • Rautanen Raine, musiikki, lo 7A
  • Risku-Korpela Liisa, englanti, ruotsi, ranska
  • Roiha Petra (syyslukuk.), opo
  • Saarela Sami, matematiikka, tietotekniikka, fysiikka, kemia, ap.johtaja, lo 8C
  • Saunamäki Anne, fysiikka, kemia, matematiikka
  • Teerimäki Minna, laaja-alainen erityisopettaja, kielet, S2, VE, lo 9E

Koulunkäynninohjaajat

  • Ahtola Aune
  • Haataja Sirpa
  • Sillanpää Johanna