Siirry sisältöön

Tietoa nuorisotyöstä

Kurikan kaupunki tarjoaa nuorille monenlaisia harrastus- ja toimintamahdollisuuksia liikunnan ja kulttuurin lisäksi myös muussa nuorisotyössä.

Hankaniemi Minna
nuorisotoimen päällikkö
minna.hankaniemi@kurikka.fi
050 545 1980
Keskuspuistikko 20, 61300 Kurikka
Kuusisto Minna
työpajaohjaaja
minna.kuusisto@kurikka.fi
044 735 5444
Saumantie 9, 61300 Kurikka
Latva-Reinikka-Courela Outi
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka & Jurva
outi.latva-reinikka-courela@kurikka.fi
044 715 0940
Nuorisotalo Kurnu: Keskuspuistikko 20
Lehtimäki Mirja
nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja
mirja.lehtimaki@kurikka.fi
0400 864 502
Mannila Siiri
Nuoriso-ohjaaja, Jalasjärvi
siiri.mannila@kurikka.fi
040 572 3296
Knuuttilantie 6, 61600 Jalasjärvi
Mattila Roosa
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka & Jurva
roosa.mattila@kurikka.fi
044 715 0913
Nuorisotalo Kurnu: Keskuspuistikko 20
Niemelä Hannele
etsivä nuorisotyöntekijä, Jalasjärvi
hannele.niemela@kurikka.fi
044 335 5283
Nuorsiotalo Wilhola: Knuuttilantie 6
Kaski Anna
työvalmentaja
anna.kaski@kurikka.fi
044 792 6631
Kurssitie 2, 61600 Jalasjärvi
Viitakangas Oskari
nuoriso-ohjaaja , Kurikka
oskari.viitakangas@kurikka.fi
044 720 2450
Keskuspuistikko 20, 61300 Kurikka

Nuorisotyötä tehdään Kurikassa vapaa-aikatoimen alaisuudessa. Yhteystietoja nuorisotyön henkilöihin löydät alta.