Siirry sisältöön

Tietoa nuorisotyöstä

Kurikan kaupunki tarjoaa nuorille monenlaisia harrastus- ja toimintamahdollisuuksia liikunnan ja kulttuurin lisäksi myös muussa nuorisotyössä.

Hankaniemi Minna
nuorisotoimen päällikkö
minna.hankaniemi@kurikka.fi
050 545 1980
Kuusisto Minna
työpajaohjaaja
minna.kuusisto@kurikka.fi
044 735 5444
Latva-Reinikka-Courela Outi
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka & Jurva
outi.latva-reinikka-courela@kurikka.fi
044 715 0940
Nuorisotalo Kurnu: Keskuspuistikko 20
Lehtimäki Mirja
nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja
mirja.lehtimaki@kurikka.fi
0400 864 502
Mannila Siiri
nuoriso-ohjaaja
siiri.mannila@kurikka.fi
040 5723 296
Mattila Roosa
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka & Jurva
roosa.mattila@kurikka.fi
044 715 0913
Nuorisotalo Kurnu: Keskuspuistikko 20
Niemelä Hannele
etsivä nuorisotyöntekijä, Jalasjärvi
hannele.niemela@kurikka.fi
044 335 5283
Nuorsiotalo Wilhola: Knuuttilantie 6
Rauhala Jenni
työpajaohjaaja
jenni.rauhala@kurikka.fi
044 732 1134
Kaski Anna
työvalmentaja
anna.kaski@kurikka.fi
044 792 6631

Nuorisotyötä tehdään Kurikassa vapaa-aikatoimen alaisuudessa. Yhteystietoja nuorisotyön henkilöihin löydät alta.