Siirry sisältöön

Tietoa nuorisotyöstä

Kurikan kaupunki tarjoaa nuorille monenlaisia harrastus- ja toimintamahdollisuuksia liikunnan ja kulttuurin lisäksi myös muussa nuorisotyössä.

Nuorisotyötä tehdään Kurikassa vapaa-aikatoimen alaisuudessa. Yhteystietoja nuorisotyön henkilöihin löydät alta.

Kytölä Harri
nuorisotoimen päällikkö
harri.kytola@kurikka.fi
040 351 6760
Männikkö Netta
Nuoriso-ohjaaja, Jalasjärvi
netta.mannikko@kurikka.fi
040 572 3296
Knuuttilantie 6, 61600 Jalasjärvi
Kuru Niko (poissa 31.7.2023-31.7.2024, sijaisena Tenho Keväänranta)
Nuoriso-ohjaaja, Jurva
niko.kuru@kurikka.fi
040 152 6817
Keväänranta Tenho
Nuoriso-ohjaaja, Jurva
tenho.kevaanranta@kurikka.fi
040 152 6817
Kuusisto Minna
Työpajaohjaaja, Kurikka
minna.kuusisto@kurikka.fi
044 735 5444
Nikkarintie 8, 61300 Kurikka
Kaski Anna
Työpajaohjaaja, Kurikka ja Jalasjärvi
anna.kaski@kurikka.fi
044 792 6631
Nikkarintie 8, 61300 Kurikka
Koistinen Jorma
Työpajaohjaaja, Jalasjärvi ja Kurikka
jorma.koistinen@kurikka.fi
050 576 7698
Knuuttilantie 6, 61600 Jalasjärvi
Latva-Reinikka-Courela Outi
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka & Jurva
outi.latva-reinikka-courela@kurikka.fi
044 715 0940
Nuorisotalo Kurnu: Keskuspuistikko 20
Ala-Nisula Roosa (poissa, sijaisena Sanni Lehtonurmi)
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka & Jurva
Lehtonurmi Sanni
etsivä nuorisotyöntekijä, Kurikka ja Jurva
sanni.lehtonurmi@kurikka.fi
044 715 0913
Nuorisotalo Kurnu: Keskuspuistikko 20
Niemelä Hannele
etsivä nuorisotyöntekijä, Jalasjärvi
hannele.niemela@kurikka.fi
044 335 5283
Nuorisotalo Wilhola: Knuuttilantie 6
Viitakangas Oskari
Nuoriso-ohjaaja
oskari.viitakangas@kurikka.fi
044 720 2450
Keskuspuistikko 20, 61300 Kurikka
Siltakorpi Annukka
liikuntatoimen päällikkö
annukka.siltakorpi@kurikka.fi
0400 273 960